Autor Wiadomość
UzS
PostWysłany: Pon 15:30, 29 Gru 2014    Temat postu:

Jakby ktoś miał jakieś informacje, zdjęcia, statystyki sportowe związane ze Stellą, proszę o kontakt.

www.wariaci.net
UzS
PostWysłany: Nie 23:11, 30 Sty 2011    Temat postu:

Ruszył Projekt 90-lecia Stelli Białośliwie:
http://www.stella1923.bloog.pl/id,328538281,title,Projekt-90-lecie-Stelli-Bialosliwie-,index.html

Może ktoś czego się dowiedział przez ten czas ? Nawet wyniki meczów ligowych będą bardzo przydatne. Twisted Evil
Pozdro
Atterdag
PostWysłany: Pon 12:05, 14 Cze 2010    Temat postu:

Mam pomysł.

W Bydgoszczy, przy Rynku znajduje się Biblioteka, w której zdeponowane są zbiory regionalne. Proponowałbym tam poszukać. Poza tym mają zbiory lokalnych gazet z kilkudziesięciu lat. Jeżeli by coś na ten temat było to na pewno TAM.

Poza tym obsługa jest miła - sporo kiedyś tam godzin wysiedziałem Wink
UzS
PostWysłany: Pią 9:50, 11 Cze 2010    Temat postu:

Ale o tym Naprodzie chyba nigdzie nic nie ma, napisałem do "sportowa.bydgoszcz.pl", ale do dzisiaj mi nie odpisali i na pewno nie odpiszą.

Szkoda liczyłem na jakiekolwiek info, pozdrawiam
Atterdag
PostWysłany: Pon 23:29, 31 Maj 2010    Temat postu:

Kurczę... nie mogę znaleźć, ale w sieci czytałem stary artykuł odnośnie drużyn w międzywojennej Bydgoszczy. W tym okresie grało tam sporo amatorskich ekip, głównie związanych z konkretnymi jednostkami wojskowymi lub zakładami pracy...
UzS
PostWysłany: Sob 14:23, 29 Maj 2010    Temat postu:

Witam po dłuższej przerwie, dowiedział się ktoś czegoś ? Smile

Pozdrawiam
UzS
PostWysłany: Sob 16:53, 13 Lut 2010    Temat postu:

Co do Brdy miałem książkę od ojca, bo robi w bydgoskich kolejach, ale gdzieś się zapodziała Evil or Very Mad

W latach 60'tych przyszli z Brdy Dołecki i Paweł Alwin ( dzisiaj się dowiedziałem, że ten Dołecki to niby Białośliwianin, ale grał w Brdzie )

Co do Naprzodu, znalazłem jakiś temat na wiki "sport w Bydgoszczy", ale żadnego słowa o Naprzodzie. Może długo nie "podziałali" w każdym bądź razie przyjechali w 1923 do Białośliwia Surprised

Ponoć były 2 kroniki stellowskie, ale jak wiadomo zaginęły.

Pozdro
Atterdag
PostWysłany: Sob 14:51, 13 Lut 2010    Temat postu:

Poszukam informacji... jak tylko zahaczę o Bydgoszcz. Odkąd żem na studia do grodu Kraka się wyniósł to w domu rzadko bywam. Jeżeli chodzi o Brdę Bydgoszcz to powinienem coś mieć lub zdobyć - cała rodzina kolejarzy więc o kolejowym klubie coś będzie wiadomo.

Co do Naprzodu Bydgoszcz pierwsze słyszę, ale sprawdzę. Po wojnie i w międzywojniu sporo różnych klubów przewinęło się przez miasto.
UzS
PostWysłany: Sob 11:33, 13 Lut 2010    Temat postu:

Nie dziękuję Cool

Chodzę po ludziach wczoraj byłem na "interwiev" Wink u jednego pana, który zaczął chodzić po roku 1946 na Stellę, 16 lat był skarbnikiem. A na koniec powiedział, że był na wojnie pokazał jakiś medal ( od Grzegorza IV czy VI króla GB ?) w każdym bądź razie walczył w armii gen. Andersa. Rozpoznał kilka osób z tamtych lat na zdjęciach, ale jak wiadomo to ciągle mało. Ja potrzebuję tekstu, tekstu i jeszcze raz tekstu.

Jeśli coś ktoś by znalazł byłbym wdzięczny, bo może tak jak pisałem z Nakła, Bydgoszczy i wielu innych miejscowości są tutaj użytkownicy, którzy mają dostęp do kronik swoich klubów itp.

Pozdrawiam
RadekO
PostWysłany: Pią 22:40, 12 Lut 2010    Temat postu:

Z tego co mi wiadomo... cóż żadnych dokumentów świadczących o tym, że kolejka miała coś wspólnego z klubem Białośliwskim nie ma. Większość dokumentacji po likwidacji WKP Białośliwie przeszło do różnych zakładów nieruchomości. Możliwe, że część powinna znajdować się w archiwum państwowym.
Popytaj się starych zawodników, a może Pana Piosika, który sporo udzielał się i pewnie nadal to robi w Stelli.

Sprawę nadam w kręgu moich znajomych, mam nadzieję, że też ktoś z naszych Forumowiczów jakąś udokumentowaną wiedzę posiada.
Swoją droga ciekawy temat sobie wybrałeś.
Broniłem licencjat dwa lata temu teraz w czerwcu magisterka, życzę powodzenie i mały kopniak na szczęście.
UzS
PostWysłany: Pią 21:57, 12 Lut 2010    Temat postu: STELLA Białośliwie

Witam,

zbieram informację nt. GLKS "STELLA" Białośliwie, wszystko co może mi pomóc w pracy licencjackiej: statystyki, zdjęcia, pamiątki, opisy, zapiski, wspomnienia, wycinki z gazet ( skany ) itd. itp.

Posiadam ok. 30 zdjęć z lat 50-70'tych na forum są osoby z Nakła, Bydgoszczy. Mam fotkę z Czarnymi ( Związkowcem ? ) Nakło w Białośliwiu przełom lat 50/60 czy Czarni wydali jakąś monografię klubową albo jest ktoś kto ma dostęp do jakiegoś "posiadacza" zdjęć Czarnych ?

Podobnie z Bydgoszczą Cool Szukam informacji o Naprzodzie Bydgoszcz ( pierwszy mecz Stelli rozegrany w 1923 roku ), Brdzie Bydgoszcz. Jest ktoś w BDG do kogo mogę się zgłosić po jakiekolwiek ifno ?

Do "Kolejarzy" na poczatku lat 50, STELLA zmieniła nazwę na Kolejarz. Prawdopodobnie klub ratowała białośliwska wąskotorówka lub koleje z Gdańska. Czy na kolejce są jakieś kroniki itp. żeby poszukać o tym klubie informacji ?

Liczę na pomoc z Waszej strony, pozdrawiam Smile

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group